مقاله طراحي و سازماندهي محيطي منطقه زير پل سيدخندان


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله طراحي و سازماندهي محيطي منطقه زير پل سيدخندان دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله طراحي و سازماندهي محيطي منطقه زير پل سيدخندان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله طراحي و سازماندهي محيطي منطقه زير پل سيدخندان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله طراحي و سازماندهي محيطي منطقه زير پل سيدخندان :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: سومین کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست
تعداد صفحات: 13
چکیده:
فضای عمومی شهرهای ما پشت صحنه اساسی زندگی را تشکیل می­دهند، اگر یک فضا ناهنجار باشد، ممکن است با عجله و یا بدونه هرگونه ارتباط انسانی- که حضورمان را طولانی­تر کند- عبور کنیم و ما را به ضد اجتماعی­تر شدن سوق دهد. برعکس فضاهای جذاب و لذت بخش خیلی بیشتر اجتماعی بودن را تشویق کند. بنابر این خصوصیات کالبدی مستعد تاثیرگذاری بر رفتار ما در فضاهای عمومی، خیابان­ها و میادین می­باشد.. پل سیدخندان نمونه کاملی از این فضاهاست که در طول دهه­های اخیر و به دنبال احداث بزرگراه­های پیرامونی آن و نیز توسعه شهری بیرویه و افزایش جمعیتی پایتخت و مشکلات ترافیکی ناشی از آن، به یک کانون جذب جمعیت و توزیع سفر در شرق تهران تبدیل شده و نقش کالبدی فیزیکی آن بر خلاغ تاریخچه و نام آن، کاملا دستخوش تغییر شده­است. بنابراین این تقاطع صرفا به یک گره ترافیکی برای تبادل سفر و جابجایی و پایانه حمل­ونقل مسافر تبدیل شده­است. فضاهای اطراف میدان در مواردی متروک شده و از بین رفته و یا با کاربری­های نامتجانس و بدونه سازماندهی مناسب اشغال و منجر به معضلات متعددی در محدوده شده­است. به منظور بهبود شرایط موجود، افزایش تنوع و بهبود کارکردی منطقه پل سیدخندان به­عنوان مطالعه موردی انتخاب گردید که در این نوشتار به بررسی آن پرداخته می­شود. در نهایت از روش طراحی محیطی که در آن به تمام عوامل تشکیل دهنده بستر سایت و همچنین محیط انسان­ساخت و اجتماع بهره‌گیرنده آن توجه ویژه‌ای می‌کند، در طراحی و همچنین ساماندهی منطقه زیر پل سیدخندان استفاده می­شود.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 16 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 7:02 ] [ علی ]

[ ]

مقاله An Investigation of Mix Design and Test Methods for Self Consolidating Concrete


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله An Investigation of Mix Design and Test Methods for Self Consolidating Concrete دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله An Investigation of Mix Design and Test Methods for Self Consolidating Concrete کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله An Investigation of Mix Design and Test Methods for Self Consolidating Concrete،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله An Investigation of Mix Design and Test Methods for Self Consolidating Concrete :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: سومین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای

تعداد صفحات: 8

چکیده:

There is no standard method for SCC mix design and many academic institutions, admixture, ready-mixed, precast and contracting companies have developed their own mix proportioning methods. Mix designs often use volume as a key parameter because of the importance of the need to over fill the voids between the aggregate particles. Some methods try to fit available constituents to an optimised grading envelope. Another method is to evaluate and optimise the flow and stability of first the paste and then the mortar fractions before the coarse aggregate is added and the whole SCC mix tested. Each SCC mixture must be designed to meet the demands of a given project. Several test methods have been proposed for evaluating the fresh properties. Although none of these methods has been standardized by the corresponding regulatory bodies. So far no single method or combination of methods has achieved universal approval and most of them have their supporters. Similarly no single method has been found which characterizes all the relevant workability aspects so each mix design should be tested by more than one test method in order to obtain different workability parameters. The following shows three different SCC mixes that have been used in Japan, Canada, and the U. S, and brief description of some of the most common techniques, and the reader is referred to other publications for further details The testing method such as: Slump flow, J-ring, L-Box and V-funnel are evaluated theoretically.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 16 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 7:01 ] [ علی ]

[ ]

مقاله تاثير تورم در بورس


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله تاثير تورم در بورس دارای 63 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثير تورم در بورس کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثير تورم در بورس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثير تورم در بورس :

تاثیر تورم در بورس

بورس
• اگر چه عبارت بورس واژه‌ای پركاربرد است اما تا حدودی مبهم می‌نماید. غالباً به سهام شركت‌ها در هر كشور اطلاق می‌گردد. به عنوان مثال یك سرمایه‌گذار در ایالات‌متحده بورس را مجموعه سهام شركت‌های موجود در این كشور می‌داند. برای نمونه این بازار در ایالات‌متحده شامل بورس سهام شهر نیویورك كه به اختصارNyseنامیده می‌شود، انجمن ملی بها گذاری خودكار سهام توسط دلال‌ها سهام NADAQ، بورس سهام آمریكا در شیكاگو Amex می‌باشد.
در معنای وسیع آن، بازار بورس به كل سهام موجود در تمام كشورها اطلاق می‌گردد.

تجارت
• در اصل بازار بورس به صورت علنی و در تالاری كه بدین‌منظور در نظر گرفته شده بود برگزار می‌گردد. اما امروزه تجارت سهام بیشتر از طریق كامپیوتر و به صورت آن‌لاین بین فروشنده و خریدار صورت می‌گیرد.
شركت‌های بزرگ اغلب در چندین مكان به تجارت می‌پردازند. برای مثال، سهام شركت Exxon Mobile در استرالیا، فرانكفورت، بلژیك، لندن، بوینس‌آیرس و نیویورك خرید و فروش می‌گردد.
مالكیت

• در سال‌های دور، در سرتاسر جهان، خریداران و فروشندگان سهام، سرمایه‌گذاران و تجاری بودند كه به صورت شخصی و انفرادی به داد و ستد می‌پرداختند، با گذشت زمان بازارها به سوی نهادگرایی حركت كردند و خریداران و فروشندگان به صورت موسساتی درآمده‌اند، (مثال: سازمان امور بازنشستگی، شركت‌های بیمه، شركت‌های تعاونی سرمایه‌گذاری در سهام، گروه‌های سرمایه‌گذار و بانك‌ها) افزایش سرمایه‌گذاری به صورت سازمانی و نهادی سبب ایجاد ملاحظات حرفه‌ای و شغلی شده و این نوع بازارها را تحت نظم و كنترل قانونی درآورده است.

• خصوصیات بازار بورس در سرتاسر جهان با یكدیگر متفاوت است. برای نمونه، اكثریت سهام در بازارهای بورس ژاپن در دست شركت‌های مالی و كمپانی‌های صنعتی است در صورتی كه در ایالات‌متحده آمریكا و كشور انگلیس این مقدار در دست اشخاص و افراد است.
تاریخچه بورس
• در قرن 12 میلادی در فرانسه Courtier dechange به اداره و نظارت بر دیون جوامع كشاورزی به نمایندگی از بانك‌ها مربوط بود و افراد شاغل در این محل را می‌توان اولین دلالان بورس نامید.
در قرن 13 میلادی، تجار Bruges در خانه شخصی به نام vander bourse جمع می‌گردیدند و در سال 1309 آنجا را به صورت یك موسسه درآوردند كه Bruges Bourse نامیده می‌شد.
این ایده به سرعت در فلاندر (نام ناحیه‌ای در قرون وسطی كه بخشی از شمال خاوری فران

سه و جنوب بلژیك امروزی را دربرمی‌گرفت) و بخش‌های همسایه گسترش یافت و Bourses به زودی در شهرهای گنت و آمستردام گشایش یافت . .
در اواسط قرن 13، بانكداران ونیزی شروع به تجارت اوراق قرضه دولتی نمودند. در سال 1351 دولت ونیز شایعات در حال انتشار را كه هدفش كاهش قیمت اوراق قرضه دولتی بود را بی‌اساس و بی‌اعتبار خواند.

شهرهای پیزا كه برج پیزا در آن است. ورونا، جنوا و فلورانس نیز در قرن 14، تجارت این نوع اوراق را آغاز كردند. این امر در این شهرها امكان‌پذیر بود بدین‌علت كه این شهرها مستقل بوده و توسط دوك اداره نمی‌شد بلكه اداره آنها به دست شورایی از بومیان این شهرها بود .
كشور هلند بعدها شركت‌های سهامی با مسوولیت محدود را در بورس بنیان نهاد كه به سهامداران امكان فعالیت و در معاملات تجاری و سهیم شدن در سود و زیان این شركت‌ها را می‌داد . .
در سال 1602 كمپانی هند ش

رقی شعبه كشور هلند اولین اوراق بهادار و سهام را در بازار بورس آمستردام منتشر كرد. این كمپانی اولین شركتی است كه سهام و اوراق قرضه خود را صادر نمود.
بازارهای بین‌المللی
• اولین بازار بورسی كه به طور مستمر فعالیت می‌كرد Amesterdam beurs در اوایل قرن 17 میلادی بود. هلندی‌ها در پیش‌فروش سهام، امتیاز خرید و فروش سهام به بهای از پیش تعیین شده و; پیشرو بودند.
امروزه بازارهای بورس در تمام كشورهای قدرتمند اقتصادی وجود دارد و بزرگترین این بازارها در كشورهای چین، ایالات‌متحده ژاپن و در اروپا قرار دارد.
شاخص بورس

• نوسان قیمت بازار یا بخشی از آن در سیستمی كه شاخص بازار بورس نامیده می‌شود ثبت می‌گردد.
سند مشتق1
• : Option قراردادی است كه به سرمایه‌گذار حق خرید یا فروش اوراق‌قرضه را مثل سهام و; با قیمت توافق شده در یك دوره زمانی مشخص و بدون الزام می‌دهد.
• Future )قراردادهای آتی یا سلف): قراردادی است كه سرمایه‌گذار را ملزم به خرید و فروش اوراق قرضه با قیمت توافق شده در یك دوره زمانی مشخص، می‌نماید . .
این نوع بازارها در قیاس با بازارهای سهام‌های دارای حق تقدم ریسك‌پذیری بالاتری دارند.
Leverage strategies
• استراتژی‌های سرمایه‌گذاری (سرمایه‌گذاری با پول قرضی(
• سهامی كه كارگزار بورس مالك آن نیست به صورت سلف فروش و یا وجه‌الضمان داد و ستد می‌گردد.
سلف فروش
• در این سیستم، كارگزار بورس سهام را قرض می‌گیرد (معمولاً از بنگاه دلالی كه سهام مشتری و یا سهام خود را به طور قسطی نگاه می‌دارد) و بعد آن را در بازار به فروش می‌رساند. به این امید كه قیمت‌ها كاهش یابد. سپس كارگزار سهام را دوباره خریداری می‌كند. در صورتی كه قیمت‌ها كاهش یافته باشد سود كرده و در صورتی كه قیمت‌ها افزایش یافته باشد ضرر می‌كند.
• بودجه خرید
در این سیستم كارگزار پول با بهره قرض گرفته تا سهام بخرد و امید به افزایش قیمت‌ها دارد. در اكثر كشورهای

1Derivative instruments
2. Margin buying

صنعتی قوانینی وجود دارد كه تأكید می‌كند اگر قرض براساس وثیقه و وجه‌الضمان از سهام دیگری باشد كه كارگزار مالك آن است حداكثر می‌تواند درصد معینی از ارزش سهام‌ها متعلق به كارگزار باشد.

فصل دوم

بورس اوراق بهادار

بورس اوراق بهادار :
امروزه سرمایه گذاری و مفاهیم آن یکی از مهم ترین مقوله های مورد توجه در علم مدیریت به شمار می رود. سرمایه گذاری ممکن است از طریق افتتاح یک حساب سپرده کوتاه مدت یا از طریق خرید زمین ، آپارتمان و غیره به وقوع می پیوندد.راه دیگری نیز برای سرمایه گذاری وجود دارد که از آن طریق می توان درصدی از سهام یک شرکت بزرگ را خریداری نموده و در موفقیت آن سهیم بود. در حقیقت یکی از مهم ترین روش های کسب موفقیت های مالی در طی چند دهه گذشته خرید سهام شرکت های بزرگ بوده است. آنهایی که تنها ده هزار دلار در شرکت مایکرو سافت در ابتدای دهه 90 میلادی سرمایه گذاری نمودند توانستند بعد از ده سال به بیش از چند میلیون دلار ثروت دست یابند.مثال دیگر آن خرید سهام شرکت صدرا در بورس ایران در ابتدای عرضه آن بود که ظرف کمتر از چند سال ، ارزش سهام آن چند صد برابر شد.البته سرمایه گذاری در بورس همیشه منجر به سود آوری نمی گردد و چنان چه این کار بدون شناخت کافی انجام پذیرد ممکن است نتایج نا خوشایندی را در بر داشته باشد. برای همین منظور شناخت روند اقتصاد و آشنایی با ریسک موجود در سرمایه گذاری نیز خود از جمله عواملی هستند که باید در موقع سرمایه گذاری در نظر گرفت.
به طور کلی بورس در فعالیتهای بازرگانی و داد و ستد به یک بازار رسمی و دائمی گفته می شود که در یک محل متشکل شده و آن خرید و فروش اوراق بهادار توسط افرادی بنام کارشناس تحت نظارت مقررات خاصی انجام می گیرد. در تعریف بورس باید گفت بازاری که در آن اوراق بهادار مثل اوراق قرضه و سهام شرکتها معامله می شود –خرید و فروش اوراق بهادار و رغبت مردم به سرمایه گذاری در این اوراق در گرو وجود بازارهای مالی است اگر بازار های مالی وجود نداشته

باشد . سرمایه گذاران نمی توانند اوراق بهادار خود را به پول نقد تبدیل کنند – اوراق بهادار غالبا سررسید نسبتا طولانی دارتد و در برخی از موارد هم بدون سررسید هستند اگر وضع به گونه ای باشد که خریداران اوراق بهادار مجبور شوند برای رسیدن به پول خود تا تاریخ سررسید اوراق بهادار صبر كنند . احتمالا تمایلی به سرمایه گذاری در این اوراق نخواهند داشت وجود بازارهای مالی این امكان را فراهم می كند كه شركتها اوراق بهادار خود را راحتر به فروش برسانند و سرمایه گذاران

نیز بتوانند اوراق بهادار خود را به پول نقد تبدیل كنند
بورس بازاری سازمان یافته برای مقابله عرضه و تقاضا ی سهام و اوراق بهادار است. با ایجاد تفاوت های موجود در نرخ سهام بورسها ،عرضه و تقاضا تغییر می کند تا نهایتا معاملات تسهیل شود.
عاملان خرید و فروش را در اصطلاح کار گزار بورس می نامند.بازار بورس باعث می شود تا معاملات به آسانی انجام شود.معاملات در بورس مدت دار است یا نقد و هر کدام از آنها ریسک و منافع خاص خود را به دنبال دارد.
هدف اصلی بورس اوراق بهادار تامین مالی بلند مدت طرح های تولیدی و تجاری است.تامین مالی از راه فروش سهام دارای مزایایی چون سهیم شدن فرد سهام دار در سود و زیان شرکت می باشد.
بورس واژه ای فرانسوی است که اغلب به بازار معامله سهام در اروپا می گویند.اولین بورس درفرانسه در سال 1915 و بعد در تولوز ، بورد و مارسی شکل گرفت. بزرگترین بازار بورس جهان، با توجه به میزان خرید و فروش سهام ، بازار بورس نیویورک است.سپس بورس توکیو ، لندن و انجمن بورس های آلمان فدرال قرار دارند.

بورس های دنیا به سه صورت تجارت رسمی (طی ساعات رسمی باز بودن بورس)،تجارت نیمه رسمی(بیشتر از ساعات رسمی گشایش بورس) و تجارت غیر رسمی یا خارج از بورس(انجام آنها در دفاتر بورس ثبت نمی شود) می باشند.بورس اوراق بهادار در حقیقت قلب مرکز مالی است.مانند بورس های نیویورک ،هنگ کنگ، پاریس،لندن و فرانکفورت که در آنجا معاملات اوراق بهادار بین المللی صورت می گیرد.

اهمیت اقتصادی بازار بورس در آن است که عملیات پس انداز و سرمایه گذاری را تسهیل می کند.به طوری که از یک طرف این امکان را برای سرمایه گذاران ایجاد می کند که از راه عرضه سهام به بازار بورس منابع سرمایه مورد نیاز خود را به دست آورند و از سوی دیگر پس اندازهای خصوصی را در سرمایه گذاری های مولد به جریان می اندازد. ارتباط بین بورس و بازار سرمایه ای در سهولت امر خرید و فروش سهام و اوراق بهادار است که باعث ترغیب و تشویق سرمایه گذاری می شود.
جایگاه بورس در اقتصاد

اقتصاد داخلی یک کشور را می‌توان مرکب از دو بخش واقعی و بخش مالی در نظر گرفت. بخش واقعی جریان کالا و خدمات را از تولید کنندگان به مصرف کنندگان و جریان نهاده‌ها را از طرف مصرف کنندگان به سمت تولید کنندگان در قالب بازارهای گوناگون هدایت می‌کند. بخش مالی نیز از جریان وجوه و سرمایه از طرف پس‌انداز کنندگان و صاحبان سرمایه به سمت تولید کنندگان تشکیل می‌شود. تعامل این دو بخش موجب تامین وجوه بلند مدت و میان مدت از طریق بازارهای مالی-یعنی بازار پول و سرمایه- به ویژه بازار سرمایه برای واحدهای اقتصادی شده و از این طریق بستر لازم برای توسعه و رشد اقتصادی فراهم خواهد آمد.

در اقتصاد، منابع از طریق بازار و یا دولت تخصیص می‌یابند. دولت‌ها با ابزارهایی که در اختیار دارند، می‌توانند بر میزان تولید محصولات، میزان تقاضای مصرف‌کنندگان و در نهایت میزان تولید بنگاه‌های اقتصادی تاثیر بگذارند. به عنوان برخی از این ابزارها می‌توان به قدرت خرج پول، قدرت تجهیز پول از طریق مالیات، اعطای یارانه، وام‌گیری با اعتبار نامحدود، خلق پول و وضع قوانین و اجرای آنها اشاره نمود. از سوی دیگر بازار با بکارگیری مشارکت مردم در تشکیل و انباشت سرمایه می‌تواند به مراتب کاراتر از سیستم دولت عمل نماید. زیرا انباشت سرمایه و قدرت اداره در دست دولت شیوه

ناموفقی بوده که به لحاظ اجتماعی و سیاسی نیز مسایلی را در بر داشته است. از این رو راه قابل قبول، تجمیع سرمایه‌های کوچک و متوسط از طریق مشارکت مردم و هدایت این سرمایه‌ها از طریق سازوکار بازار به سمت تولید وخدمات خواهد بود.

بازار سرمایه به عنوان یکی از اجزاء بخش مالی در اقتصاد در برقراری ارتباط بین مردم و بنگاه‌های اقتصادی نقش مهمی ایفا می‌کند. با در نظر گرفتن این واقعیت که پس‌انداز و سرمایه‌گذاری برای رشد اقتصادی حیاتی هستند و اینکه در یک اقتصاد پیشرفته تجمیع پس‌اندازها از طریق بازار سرمایه صورت می‌گیرد، در اینصورت بازار سرمایه به مثابه پلی، پس‌انداز مردم و بنگاه‌های اقتصادی را به بنگاه‌هایی که نیازمند منابع مالی هستند انتقال می‌دهد. بدین ترتیب علت اصلی وجود بازار سرمایه در هر اقتصاد را می‌توان به برقراری ارتباط بین مردم و بنگاه‌ها، بخش خصوصی و عمومی و حتی واحدهای داخلی و خارجی دانست.

بورس اوراق بهادار به عنوان بازاری متمرکز، منسجم و سازمان یافته که در آن موسسات و بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند از پس‌اندازها و سرمایه‌های راکد در قالب عرضه سهام و اوراق مشارکت برای تامین مالی خود استفاده کنند، یکی از ارکان مهم بازار سرمایه قلمداد می‌شود. بورس اوراق بهادار از طریق ایجاد بازار عرضه و تقاضا برای اوراق بهادار باعث جذب نقدینگی شده و آن را جهت تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و دولت، در اختیار آنها قرار می‌دهد. علت شکل گیری بازار سهام را می‌توان در پوشش دو ریسک تجاری و نقدینگی جستجو نمود. ریسک تجاری، برخاسته از بنگاه‌هایی است که در معرض شوک‌های تولیدی قرار دارند. این ریسک باعث دلسردی سرمایه‌گذارانی می‌شود که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بنگاه‌های تولیدی هستند اما عمدتا از ریسک و پذیرش خطر اضافی گریزانند. ریسک نقدینگی نیز خطر انحلال یا ورشکستگی مالکان بنگاه‌ها به دلیل عدم دسترسی آنها به وجوه مورد نیاز است. بازارهای سهام از توانایی پوشش هر دو ریسک فوق برخوردار می‌باشند.
این بازارها تعداد زیادی از بنگاه‌ها را فرا روی مردم برای سرمایه‌گذاری قرار داده و لذا مرتبا ریسک‌ها را متنوع می‌کنند. از سوی دیگر، بازارها به مالکان اولیه اجازه می‌دهند تا سهام خود را در اختیار سایر سرمایه‌گذاران قرار داده و از این طریق تامین مالی پروژه‌های بزرگی را که از عهده مالکان خارج است را امکان‌پذیر می‌سازند.

انواع بورس:
بورس کالا: بازار خرید و فروش دائمی و منظمی که در آن کالاهای معینی معامله می شوند.که شامل کالاهای خام و مواد اولیه مانند گندم و جو و آرد و شکر و;می باشند.کالای مورد معامله در بورس- که احتمال دارد فقط نمونه آن در خود بورس باشد- کالای طبقه بندی شده ، استاندارد شده و دارای مشخصات کامل است. این کالا قابلیت عرضه مجدد را هم دارد.
بورس اسعار: خرید و فروش پول کشورهای مختلف در بورس معاملات پول صورت می گیرد.
بورس اوراق بهادار: یک بازار رسمی و دائمی است که در یک محل معین صورت می گیرد.عبارت است از سهام شرکت ها و واحد های تولیدی ، تجاری،خدماتی ، اوراق قرضه منتشر شده توسط دولت و موسسات خصوصی و اسناد خزانه.

اوراق قرضه ی بهادار( اوراق قرضه بهادار در بازارهای بین المللی، اوراق قرضه پس انداز دولتی [1]،اوراق خزانه دولتی [2]،اسناد خزانه دولتی [3])
اوراق بهادار با سود ثابت شرکت ها(اوراق قرضه رهنی [4]،اوراق قرضه قابل تبدیل [5])
سهام شرکت ها ( سهام ممتاز جمع شونده ،سهام ممتاز غیر جمع شونده، سهام عادی)
از جمله عوامل مهمی که در زمان سرمایه گذاری خصوصا در موقع خرید سهام شرکت ها باید بدان ها توجه نمود و از اهمیت خاصی بر خوردار است مورد مطالعه قرار می دهیم:
ریسک و سرمایه گذاری:
هر چه میزان ریسک سرمایه گذاری پایین باشد احتمال شکست خوردن و از دست رفتن اصل سپرده نیز کاهش می یابد.اقتصاد دانان چرخه اقتصاد را معمولا به چند دوره تقسیم می کنند: وقتی اقتصاد شروع به رشد می کند معمولا نرخ تورم در کشور در حد پایینی قرار داشته و بنابراین نرخ سود پایه [6] که توسط بانک مرکزی کشورها تعیین می شود در حد پایینی قرار می گیرد. در نتیجه تولید کنندگان هزینه کمتری در ازای تسهیلات دریافتی به بانک پرداخت نموده و هزینه بهای تمام شده پایین می آید.این موضوع باعث رونق در امر تولید می گردد و سرمایه گذاران در بورس

رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری از خود نشان می دهند. با افزایش تولید و رونق اقتصاد کشور مردم علاقه بیشتری به خرید کالا نموده که ای خود منجر به مصرف بیشتر شده و این موضوع ممکن است نهایتا منجر به افزایش نرخ تورم در کشور گردد. وقتی تورم در کشور افزایش می یابد بانک مرکزی به منظور مقابله با این موضوع اقدام به افزایش نرخ سود پایه بانکی می نماید که در نتیجه باعث بالا رفتن هزینه تسهیلات بانکی گردیده و درنتیجه تولید بخشی از سود دهی خود را از دست می دهد و درنتیجه در ارزش معاملات بورس کاهش مشاهده می شود.در این مقطع سهامداران با

خروج سرمایه خود و انتقال آن به سپرده های بانکی سعی در کاهش ریسک سرمایه گذاری خود می نمایند. این سیکل برای مدتی ادامه یافته تا دوباره بانک مرکزی به صورت مستمر تصمیم به کاهش نرخ سود بانکی نموده و مرحله جدیدی آغاز گردد.
در این میان اولین قدم در سرمایه گذاری برای یک فرد تشخیص وضعیت اقتصاد کشور می باشد.به عبارت دیگر چنانچه سرمایه گذاری روی بورس تنها منجر به سودی معادل 20 درصد بوده و به دلیل اقتصاد تورمی سپرده های میان مدت و یا اوراق مشارکت سودی معادل 15 تا 18 درصد در اختیار

قرار دهند. شاید یک اقدام منطقی انتقال تمامی سرمایه گذاری به این سپرده ها باشد.در این میان سرمایه گذار بدون قبول هیچ ریسکی سود خود را به صورت ثابت در اختیار می گیرد. برای درک بهتر موضوع لازم است تاثیر تورم در نرخ حقیقی سرمایه گذاری را به کمک یک مثال ساده نشان دهیم :

فرض کنید با افتتاح سپرده در یکی از حساب سرمایه گذاری یک ساله 19 درصد سود کسب نماییم که این سود پس از یک سال به همراه اصل سرمایه گذاری به ما پرداخت می گردد.در این صورت چنانچه نرخ تورم نیز برابر 15 درصد باشد نرخ واقعی دریافتی به صورت زیر محاسبه می شود:
یعنی نرخ تقریبی سود واقعی تقریبا برابر5/3 درصد می باشد.به عبارت دیگر یک میلیون تومان سرمایه گذاری بعد از یکسال بر اساس ارزش روز دارای ارزش تقریبی یک میلیون و سی و چهار هزار تومان خواهد بود. این در حالی است که اگر نرخ تورم 7 درصد کاهش می یافت و به 8 درصد برآورد می شد

به عبارت دیگر با پایین آمدن نرخ تورم نرخ سوددهی افزایش می یابد.با کاهش میزان سود سپرده های بانکی خرید سهام نیز از اقبال بیشتری برخوردار خواهد بود ولی سوال اساسی اینجاست که سرمایه گذاری در کدام سهام و به چه میزان باید انجام شود. بسیاری از صاحب نظران سرمایه گذاری بر این عقیده هستند که به جای خرید یک یا چند سهم بهتر است سبدی از سهام را خریداری نمایند.برای این منظور شرکت هاییی نیز از دیر باز پدید آمدند که وظیفه آنها خرید و فروش سهام شرکت های مختلف می باشد. این نوع شرکتها که در خارج از کشور به سهام بالقوه [7] و

در داخل کشور به شرکت های سرمایه گذاری معروف هستند با اهداف از پیش تعریف شده اقدام به انتخاب و سرمایه گذاری در شرکت های مختلف می نمایند.به عنوان مثال یک شرکت سرمایه گذاری ممکن است هدف خود را در سرمایه گذاری روی شرکت های نفتی متمرکز نماید و یا شرکتی دیگر می تواند هدف خود را در سرمایه گذاری روی شرکت های نفتی متمرکز نماید و یا

شرکتی دیگر می تواند هدف خود را سرمایه گذاری روی شرکت هایی که در زمینه اکتشاف طلا فعالیت می کنند متمرکز نمایند.البته هر یک از این شرکت ها از ابتدا استراتژی ریسک خود را باید تعیین نماید.

بعضی مدیران سرمایه گذاری ریسک سرمایه گذاری خود را پایین تعریف نموده و به دنبال خرید و فروش سهام شرکت هایی هستند که از نظر اعتبار و مدیریت صاحب نام و اعتبار بالایی هستند. از این شرکت ها سود بسیار بالایی نیز نمی توان انتظار داشت و در نتیجه در مواقعی که بحران های اقتصادی یا سیاسی اتفاق می افتند معمولا این شرکت ها با جالشهای بزرگ نیز روبرو نخواهند شد. از طرفی دیگر شرکت های سرمایه گذاری که ریسک فعالیتهای خود را بالا تعریف می کنند معمولا به دنبال سهام شرکت هایی هستند که دارای نام و اعتبار بالایی نبوده ولی در عوض امکان سود آوری بالایی را می توانند به ارمغان بیاورند. هر فرد بسته به شرایط خود می تواند سرمایه خود را روی یک یا چند شرکت سرمایه گذاری تقسیم نماید و به این وسیله در چند زمینه از فعالیت مدیران مختلف برای سرمایه گذاری یاری بجوید.
در این میان عده ای نیز وجود دارند که به علت داشتن تبحر و دانش بالای سرمایه گذاری خود تصمیم به خرید و فروش سهام شرکت ها می گیرند.این افراد باید با مطالعه دقیق صورت های مالی شرکت ها نظیر تراز نامه ، سود و زیان و صورت حساب وجوه نقدی و همچنین تحولات به وجود آمده در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی نسبت به خرید و فروش سهام شرکت ها تص

میم گیری نمایند.وقتی شرایط اقتصادی در کشورها رو به رونق باشد میزان نرخ پایه سود بانکی در حد پایین و در نتیجه هزینه دریافت وام نیز کمتر باشد سرمایه گذاری روی سهام شرکت ها افق سود آوری مناسبی را ترسیم می کند. همانطور که قبلا ذکر شد سرمایه گذاری روی سهام شرکت هایی که از نام و اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند ریسک کمتری را در سرمایه گذاری ب

ه همراه دارند. شرکت های با اعتبار بالا شرکت هایی هستند که به خاطر سابقه درخشانی که دارند از اعتبار خاصی بر خوردارند. مثل شرکت آ ی بی ام که در زمینه های مختلف نرم افزار و سخت افزار فعالیت می نماید.طی بیش از نیم قرن فعالیت نشان داده علی رغم فراز و نشیب های فراوان در چرخه های اقتصاد تقریبا همیشه از سود آوری معقولی برخوردار بوده است.
شرکت ها بسته به حجم فعالیت و بزرگی آنها عموما دو هدف کلی رشد و یا درآمد را دنبال می کنند. شرکت هایی که در گروه اول قرار دارند هر سال به دنبال رشدی در میزان فروش و سود آوری خود هستند.این شرکت ها معمولا به سهامداران سودی پرداخت نمی کنند بلکه سود به

دست آمده از فعالیت اقتصادی خود را صرف توسعه فعالیت های سرکت نموده و به دنبال بزرگتر نمودن فعالیت های آن می باشند.نمونه بارز آن در عصر کنونی شرکت گوگل است .این شرکت در سال 1998 میلادی تاسیس از همان ابتدا اقدام به توسعه فعالیت های خود نمود به طوری که در اوایل سال 2006 شرکت دارای ارزش تقریبی 100 میلیارد دلار بود. این در حالی است که شرکت در بدو شروع کار تنها با سرمایه چند میلیون دلاری فعالیت خود را شروع نمود.به عبارت دیگر چند هزار دلار سرمایه گذاری در این شرکت در بدو تاسیس منجر به چند میلیون دلار سود تنها چند سال بعد از سرمایه گذاری گردید. دسته دوم شرکت هایی هستند که هدف خود را در تقسیم سود میان سهامداران خود متمرکز می نمایند. از این شرکت ها نمی توان انتظار رشد بالایی در میزان سود دهی داشت.بلکه باید تنها چشم به درصدی از سود سالیانه که میان سهام داران تقسیم می گردد دوخت.مدل اقتصادی بسیاری از شرکت هایی که در بورس ایران فعالیت می کنند ممکن است بیشتر به این نوع شرکت ها نزدیک باشند. مانند شرکت های تولید کننده سیمان که ظرفیت خود را طی سال ها افزایش نداده و تنها از طریق افزایش در قیمت محصول خود توانسته اند به رشدی در میزان سود دهی خود دست یابند اشاره نمود.
شرکت های دیگری نیز در دنبا وجود دارند که سرمایه گذاران با هدف دست یابی به گنج و یا ذخایر معدنی به دنبال ماجرا جویی می باشند. این شرکت ها معمولا به دنبال اکتشاف نفت و گاز و یا فلزات گران بها نظیر طلا هستند. سهام این شرکت ها معمولا با ارزش بسیار پایین در بازار معامله می شوند . زمانی که شروع به عملیات حفاری می نمایند بازار بر اساس خبر های غیر رسمی نسبت به خرید سهام این شرکت ها عکس الغمل نشان داده و قیمت سهام این شرکت ها شر

وع به رشد می نمایند.این رشد تا زمان اعلان نتایج بدست آمده از عملیات از حفاری ادامه یافته و نهایتا چنانچه نتیج حاکی از وجود ذخایر غنی باشد رشد قیمت سهام ادامه یافته و در صورت مایوس کننده بودن نتایج به یک باره قیمت ها سقوط می کند.یک مثال موفق این نوع شرکت ها مربوط به شرکت دایاموند فیلد در کشور کاندا ست.این شرکت ظرف چند ماه چند صد برابر شد.(به جای الماس به نیکل دست یافت)البته در این میان شرکت های بسیار زیادی نیز وجود داشتند که علی رغم فعالیت های وسیع به هیچ ذخیره ای دست نیافتند.در بعضی مواقع نیز شرکت ها ی بسیار زیادی نیز وجود داشتند که علی رغم فعالیت های وسیع به هیچ ذخیره ای دست نیافتند.

در بعضی مواقع نیز شرکت ها با دست کاری نمونه ای خود سعی در گمراه نمودن بازار می نمایند.مثلا در سال 1994 میلادی شرکتی “بری ایکس” با دروغ پردازی باعث افزایش هزار برابری سهام خود شد ولی این کوه دروغ مدت زیادی دوام نیاورد و بعد از مدتی در پی نمونه گیری انجام شده از هم پاشید و بسیاری از سهامداران عمده با ضررهای هنگفت رو برو شدند.
بورس از دیدگاه سرمایه گذاران
از دید سرمایه گذاران نقش بورس از جنبه های زیر قابل بررسی است:
1- خرید سهام برای کسب سود
2- اعمال حق رای و اداره امور شرکت (به میزان سهم خریداری شده حق تصمیم گیری در امور شرکت را به دست می آورند.)

3- اطمینان از محل سرمایه گذاری
4- قابلیت نقدینگی اوراق بهادار (بعد از اسکناس ، طلا و ارزهای قابل تبدیل در شرایط طبیعی بازار ، نزدیک ترین دارایی ها به وجه نقد محسوب می شوند.
5- مصونیت در مقابل تورم
6-احساس مشارکت در امور تولیدی و تجاری ( بررسی های آماری نشان می دهند دارندگان سهام شرکت ها به تدریج و به طور ضمنی به صورت مشتریان محصولات آن شرکت ها در می آیند و حتی المقدور از مصرف محصولات شرکت های رقیب و به خصوص کالاهای وارداتی اجتناب می کنند.

7-معافیت های مالیاتی
با بهره‌گیری از نمودارهای کلان بورس اوراق بهادار ایران و نگاهی به رخدادهای اقتصادی به ارزیابی شرایط جاری و آینده بازارخواهیم پرداخت:

• آرایش شاخص‌های کلان بیانگر وضعیت مثبت بازار سرمایه
نمودار شماره 1، شاخص قیمت بورس اوراق بهادار (TEPIX) برای دوره زمانی دی 83 تا دی 86 را نشان می‌دهد. آغاز دوران کاهش تا دوره ثبات بازار سرمایه ایران طی سه سال به تصویر کشیده شده و از بررسی عرضه و تقاضا و آرایش شکل گرفته در آن چنین برداشت می‌شود که احتمالا دوران کاهشی و ثبات رو به پایان بوده و شانسی برای صعود عمومی قیمت سهام شرکت‌ها ایجاد شده است. نشانه‌های تکنیکی از جمله آرایش دو کف، کاهش شیب نزول، چرخش حرکت قیمت، آزمون خط گردن تمایل به افزایش شاخص قیمت را بازگو می‌کند.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 16 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 7:01 ] [ علی ]

[ ]

مقاله رعايت استانداردها در زنجيره توليد نگهداري و توزيع به منظور پايداري و افزايش کيفيت تخم مرغ خور


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله رعايت استانداردها در زنجيره توليد نگهداري و توزيع به منظور پايداري و افزايش کيفيت تخم مرغ خوراکي دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله رعايت استانداردها در زنجيره توليد نگهداري و توزيع به منظور پايداري و افزايش کيفيت تخم مرغ خوراکي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله رعايت استانداردها در زنجيره توليد نگهداري و توزيع به منظور پايداري و افزايش کيفيت تخم مرغ خوراکي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله رعايت استانداردها در زنجيره توليد نگهداري و توزيع به منظور پايداري و افزايش کيفيت تخم مرغ خوراکي :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: نخستین کنفرانس ملی توسعه کیفیت راهبردی فراگیر در سلامت غذا
تعداد صفحات: 17
چکیده:
تخم مرغ یکی از پر مصرف ترین در بین جوامع بشری محسوب می گردد. در حال حاضر تولید کنندگان این محصول رقابت بسیاری در تصاحب بازار های مصرف حتی در سطح بین المللی دارند در این میان کیفیت محصول ارائه شده دارای اهمیت به سزایی بوده و جود هرگونه اختلال در تخم مرغ به سرعت مورد توجه معرف کننده واقع می گردد. در برخی موارد کیفیت پایین تخم مرغ های تولیدی در ایران سبب گردیده است که قیمت طیور ایران مشکلات عمده ای سر راه بازاریابی ، فروش و صادرات این محصول داشته باشد. فساد تخم مرغ ، بد شکلی ها ، تغییرات رنگ و بسیاری از نا هنجاری های دیگر، عمده ترین نگرانی تولید کنندگان تجاری می باشد. بنابراین ضروری است برنامه های مختلفی از سوی سازمانهای نظارتی و تولید کنندگان تخم مرغ در راستای افزایش کیفیت این محصول اجرا می گردد. از جمله این برنامه ها ، اصلاح روشها ی جمع آوری ، انبار داری و بسته بندی ، استفاده از مکمل های طبیعی با منشا گیاهی در جیره طیور ، کاهش بار میکروبی در محل های تولید و نگهداری ، اطلاع رسانی شفاف و افزایش آگاهی مرغداران از اثرات سوء داروها برکیفیت تخم مرغ وهمچنین استقرار ناظرهای دولتی در مراکز تولید و عرضه محصول می باشد. در مقاله حاضر به طور مبسوط نقش رعایت استانداردهای مدیریتی ، پرورشی ، تغذیه ای ، نظارتی در ارتقاء کیفیت تخم مرغ خوراکی مورد بحث قرار خواهد گرفت. به علاوه راهکارهای مناسب جهت افزایش پایداری و ارتقاء ایمنی غذایی این محصول در کشور ارائه خواهد شد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 16 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 7:00 ] [ علی ]

[ ]

مقاله بررسي تاثير جريان برگشتي بر بازده توليد نفتاي سبک و سنگين توسط شبيه سازPetroدرSim در واحد هيد


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي تاثير جريان برگشتي بر بازده توليد نفتاي سبک و سنگين توسط شبيه سازPetroدرSim در واحد هيدروکراکينگ پالايشگاه اراک دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تاثير جريان برگشتي بر بازده توليد نفتاي سبک و سنگين توسط شبيه سازPetroدرSim در واحد هيدروکراکينگ پالايشگاه اراک کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تاثير جريان برگشتي بر بازده توليد نفتاي سبک و سنگين توسط شبيه سازPetroدرSim در واحد هيدروکراکينگ پالايشگاه اراک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تاثير جريان برگشتي بر بازده توليد نفتاي سبک و سنگين توسط شبيه سازPetroدرSim در واحد هيدروکراکينگ پالايشگاه اراک :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: دومین همایش علوم و فناوریهای نوین در صنعت پالایش

تعداد صفحات: 13

چکیده:

تولید محصولات سبک نفتای سبک و سنگین در کشور که تاثیر مستقیم بر افزایش تولید بنزین دارد از اهمیت بالایی برخوردار است .در این تحقیق تاثیر برگشتمحصول میان تقطیر دیزل و باقیمانده خروجی از برج جداساز واحد هیدروکراکینگ بر تولید محصولات خروجی، خصوصا نفتا مورد بررسی قرار گرفته است .بدین منظور ابتدا شبیه سازی شده و بر اساس اطلاعات عملیاتی پالایشگاه اراک در ماژولPetro-Sim واحد هیدروکراکینگ در محیط کالیبره شده است .سپس تاثیر برگشت جریان باقیمانده که در طراحی واحد در نظر گرفته شده، بر بازده HCR-Sim نهایی محصولات، مورد بررسی قرار گرفته است .سپس به منظور افزایش تولید نفتا، مقداری از محصول دیزل برگشت داده شده و با خوراک تازه گازوییل برج خلاء (مخلوط شده است .نتایج حاصله نشان می دهد که با این عمل بازدهتولید نفتای سبک، سنگین و کروسین در حدود 1 تا 2 درصد افزایش خواهد یافت.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 15 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 7:00 ] [ علی ]

[ ]

مقاله بررسي رابطه بين ارگونومي و عملکرد کارکنان در شرکت ملي پخش فرآوده هاي نفتي منطقه کرمان


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي رابطه بين ارگونومي و عملکرد کارکنان در شرکت ملي پخش فرآوده هاي نفتي منطقه کرمان دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي رابطه بين ارگونومي و عملکرد کارکنان در شرکت ملي پخش فرآوده هاي نفتي منطقه کرمان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي رابطه بين ارگونومي و عملکرد کارکنان در شرکت ملي پخش فرآوده هاي نفتي منطقه کرمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي رابطه بين ارگونومي و عملکرد کارکنان در شرکت ملي پخش فرآوده هاي نفتي منطقه کرمان :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: دومین کنفرانس بین المللی مدیریت، کارآفرینی و توسعه اقتصادی
تعداد صفحات: 14
چکیده:
مقدمه و هدف: مشکلات و عوارض ناشی از کار پیوسته همراه آدمی بوده و انسانها از زمانهای طولانی سعی به شناسایی علل بروز این مسائل و پیشگیری از آن داشته اند. ارگونومی دانشی است به منظور گرفتن حداکثر تکنولوژی، تأمین رفاه کارکنان و استفاده توام با کارایی از تاسیسات تولیدی و خدماتی در جهت تحقق بخشیدن به تولید بالاتر، بهبود وضع بهداشتی، حفظ سلامتی و تحصیل رضایت در محیط کار و بهبود عملکرد کارکنان. مطالعه حاضر به منظور بررسی رابطه بین ارگونومی با عملکرد کارکنان در شرکت ملی پخش فرآوده های نفتی منطقه کرمان بوده است.روش بررسی: این پژوهش یک مطالعه توصیفی از نوع همبستگی است که به روش پیمایشی انجام شده است و در سال 90-89 روی کلیه کارکنان ستادی شاغل اعم از رسمی و پیمانکماری شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان انجام شد، ابزار گردآوری داده های این پژوهش شامل پرسشنامه ارگونومی و پرسشنامه عملکرد کارکنان می باشد. برای تعیین روایی پرسشنامه ها از نظرات 6 نفر از اساتید گروه مدیریت بهره گرفته و پایایی آنها از طریق روش آلفای کرونباخ تعیین شده است به طوری که پایایی پرسشنامه ارگونومی 929% وپرسشنامه عملکرد کارکنان 973% می باشد و از آمار توصیفی و استنباطی جهت تجزیه و تحلیل داده ها استفاده گردید.یافته ها: نتایج نشان داد که رابطه مثبت اما ضعیف و معناداری بین ارگونومی و عملکرد کارکنان هم چنین بین شاخه های فیزیولوژی کار، بیومکانیک شغلی و آنتروپومتری با عملکرد کارکنان وجود دارد، بین مؤلفه های روانشناسی مهندسی با عملکرد کارکنان رابطه ای یافت نشد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 15 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 6:59 ] [ علی ]

[ ]

رابطه بين هوش سازماني و چابکي سازماني مطالعه موردي: کارکنان اداره شهرداري شهرستان شيراز


برای دریافت اینجا کلیک کنید

رابطه بين هوش سازماني و چابکي سازماني مطالعه موردي: کارکنان اداره شهرداري شهرستان شيراز دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد رابطه بين هوش سازماني و چابکي سازماني مطالعه موردي: کارکنان اداره شهرداري شهرستان شيراز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي رابطه بين هوش سازماني و چابکي سازماني مطالعه موردي: کارکنان اداره شهرداري شهرستان شيراز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن رابطه بين هوش سازماني و چابکي سازماني مطالعه موردي: کارکنان اداره شهرداري شهرستان شيراز :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش سراسري مباحث کليدي در علوم مديريت و حسابداري

تعداد صفحات : 7

چکیده مقاله:

هوش سازمانی عبارتست ازظرفیت یک سازمان برای بسیح کردنتمامی توانایی هوش که دردسترس آن قراردارد و متمرکز کردن آ« توانایی برای دستیابی به ماموریت های خودشان چابکی عبارت است ازشناسایی موفق میانی رقابت سرعت ، انعطاف پذیری نواوری کیفیت وسوداوری انسجام منابع و اقدامات مناسب درمحیط دانش و دارای تغییرات سریع به وسیله فراهم کردن محصولات و خدمات مشتری پسند این نوع پژوهش ازلحاظ هدف کاربردی بوده و به لحاظ روش توصیفی ازنوع همبستگی می باشد جهت جمع اوری الاعات درقسمت ادبیات نظری ازمجلات معتبر و کتب تخصصی استفاده گردید همچنین جهت جمع اوری اطلاعات ازدوپرسشنامه هوش سازمانی البرشت 2003 با 24سوال و پایایی 0/91 و پرسشنامه چابکی سازمان با 22 سوال و پایایی 0/86 استفاده شده است جامعه اماری پژوهش را کلیه کارکنان اداره شهرداری شهرستان شیراز تشکیل میدهند که توسط فرمول کوکران و بصورت نمونه گیری تصادفی حجم نمونه 196 نفر تشکیل میدهد جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات نیز ازنرم افزار SPSS 21 وازمون همبستگی پیرسون استفاده گردید


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 14 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 6:59 ] [ علی ]

[ ]

مقاله بررسي ارتباط بين فناوري اطلاعات و توانمند سازي شغلي کارکنان اداره مخابرات شهرستان رامسر


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي ارتباط بين فناوري اطلاعات و توانمند سازي شغلي کارکنان اداره مخابرات شهرستان رامسر دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي ارتباط بين فناوري اطلاعات و توانمند سازي شغلي کارکنان اداره مخابرات شهرستان رامسر کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي ارتباط بين فناوري اطلاعات و توانمند سازي شغلي کارکنان اداره مخابرات شهرستان رامسر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي ارتباط بين فناوري اطلاعات و توانمند سازي شغلي کارکنان اداره مخابرات شهرستان رامسر :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین کنفرانس ملی نوآوری در مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
تعداد صفحات: 11
چکیده:
گسترش فناوری اطلاعات در سازمان ها مساله جدیدی در دنیای فعلی نیست، اما نوع استفاده و نحوه بهره گیری از فناوری اطلاعات در کشورهای در حال توسعه همچون ایران از جهات کمیت و کیفیت کار شاید به صورت بهینه نبوده و می توان تدابیر مناسبت تری برای آن اندیشید. در تحقیق حاضر هدف کلی مطالعه ارتباط بین فناوری اطلاعات، کیفیت عملکرد، دانش و آگاهی و توسعه حرفه ای کارکنان می باشد. این پژوهش کاربردی و از نظر روش توصیفی – پیمایشی است. تعداد 103 نفر به روش نمونه گیری تصادفی با استفاده از جدول مورگان انتخاب و کلیه داده ها با استفاده از نرم افزار SPSS و آزمون های ضریب همبستگی اسپیرمن ، آزمون T مستقل ، تحلیل واریانس تک عاملی، آزمون توکی و آزمون فریدمن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند. نتایج حای از آن است که بین فناوری اطلاعات و متغیرهای کیفیت عملکرد کارکنان، دانش و آگاهی کارکنان و توسعه حرفه ای کارکنان رابطه همبستگی مثبت وجود دارد ودر نهایت پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد سازمانی اداره مخابرات شهرستان رامسر ارائه گردید.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 17 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 6:58 ] [ علی ]

[ ]

مقاله اهداي گامت و جنين در حقوق جزا و حقوق مدني


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله اهداي گامت و جنين در حقوق جزا و حقوق مدني دارای 267 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اهداي گامت و جنين در حقوق جزا و حقوق مدني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

بخشی از فهرست مطالب پروژه مقاله اهداي گامت و جنين در حقوق جزا و حقوق مدني

الف) اهدای گامت و حقوق جزا
ب) قانون مدنی و اهدای جنین
آئین نامه اجرایی قانون نحوه اهداء جنین به زوجین نابارور
فصل اول : تعاریف و کلیات
شرایط صاحبان جنین
تشریفات اهداء جنین
آثار انتقال جنین
ج) قانون نحوه اهدای جنین به زوجین نابارور و قانون آئین دادرسی مدنی
نتیجه
ماهیت و شرایط پذیرش نسب
الف) مفهوم نسب
گفتار نخست: منشأ انتساب فرزند به پدر
الف) دیدگاه عرفی
ب) دیدگاه قرآن و روایات
گفتار دوم: منشأ انتساب فرزند به مادر
الف) بیان نظریه ها
ب) نظر برگزیده
مبحث دوم: شرایط قانون گذار اسلام و ایران برای پذیرش نسب
گفتار نخست: تأثیر مفهوم زنا در مسئله نسب
الف) نظر قانون مدنی و فقها
ب) نظر برگزیده
گفتار نخست- اثبات نسب پدری
1) توجیه اماره فراش
2) قلمرو و حد شمول قاعده فراش
3) اعتبار اماره فراش
گفتار دوم- نفی یا انکار ولد
1) عدم وقوع نزدیکی
2) نبودن سلول حیاتی در منی شوهر
3) آزمایش های پزشکی از طریق تجزیه خون و بررسی های ژنتیکی
قسمت دوم- دعوی اثبات نسب
نسب فرزندان ناشی از گامت و جنین غیر زوجین
ب) فرزندان ناشی از تزریق (کشت) تخمک در اندام تناسلی زن (اهدای تخمک)
ج) فرزندان ناشی از تزریق اسپرم و تخمک بیگانه به اندام تتناسلی زن (اهدای جنین)
د) فرزندان ناشی از باروری آزمایشگاهی
حقوق حمل ناشی از اهدای گامت و جنین
الف – اهلیت تمتع
نظر برگزیده
ب) صحت وصیت برای حمل
ج ) برخورداری از وقف
د) برخورداری از هبه
هـ ) اقرار برای حمل
و) حق ارث از والدین
قسمت اول – نگاهداری و تربیت اطفال
الف : حضانت طفل در زمان زوجیت
اولویت هر یک از پدر و مادر
ب : حضانت طفل بعد از انحلال نکاح یا هنگام جدایی زوجین
قسمت دوم – اشخاصی که حضانت طفل متولد از اهدای گامت و جنین با آنهاست
2-1 اهدای تخمک
2) حالت اهدای جنین
3- ولایت قهری
گفتار نخست- مسئولیت مدنی پزشک در مقابل طفل
1- وجود ضرر
2- ارتکاب فعل زیان بار
3- رابطه سببیت
گفتار دوم- مسئولیت مدنی اهداء کننده گامت در مقابل طفل گامت
نتیجه
بررسی مبانی حقوقی اهدای گامت و جنین ( حکم وضعی)
گفتار اول : قراردادهای اصلی درمان ناباروری با استفاده از گامت و جنین
الف) قراردادهای درمان علت بیماری
ب) قراردادهای درمان موردی ناباروری با استفاده از گامت و جنین
1- قراردادهای درمان با استفاده از گامت
2- قراردادهای درمان با استفاده از جنین
3- توصیف قرارداد
- قرارداد انتقال جنین تشکیل شده از گامت زوج زوجه
- قرارداد انتقال جنین اعراض یا اهدا شده
قرارداد های درمان با استفاده از جنین کلی یا تشکیل جنین
- فلسفه و تحلیل حقوقی حرمت تولید گامت و جنین برای دیگری
گفتار دوم : قراردادهای مقدماتی یا تبعی- قرارداد تهیه گامت و جنین
1- مفهوم، وجه تسمیه و اقسام
1-قراردادهای مستقل
2- نوع قرارداد و اعتبار حقوقی آن
گتفار سوم : قرارداد استخراج، فراوری، درمان و نگهداری گامت و جنین
اقسام قرارداد
الف) قراردادن زن و شوهر با موسسه پزشکی
ب) قراردادن زن و مرد بیگانه با موسسه پزشکی
ج) قرارداد زن یا مرد ( مجرد یا متأهل) با بانک جنین برای تلقیح گامت و تشکیل جنین
د ) قرارداد استخراج جنین داخل رحمی، درمان و نگهداری آن
هـ ) قرارداد انتقال گامت و جنین برای آزمایش و ارتقای دانش پزشکی
بخش چهارم : شرایط و موانع تشکیل قرارداد
1-4) مورد معامله
الف) مورد معامله درقراردادهای ساده و مرکب
ب) مورد معامله در قراردادهای انتقال گامت و جنین
ج) مورد معامله در قرارداد انتقال گامت و جنین بیمار
د) مورد معامله در قرارداد دایگی پیش از تولد
هـ ) مورد معامله در قرارداد بین انتقال دهنده و انتقال گیرنده گامت و جنین
2-4) موضوع تعهد و اقسام موضوع تعهد
5) موانع قرارداد درمان ناباروری با استفاده از گامت بیگانه
1) موانع قانونی تشکیل قرارداد یا موارد بطلان آن
2) موانع قراردادی
موانع صحت قرارداد اهدای گامت و جنین
1) فقدان مالیت عرفی
2) فقدان ملکیت
3) غیر متعارف بودن
4) هتک حرکت انسان
5) ممنوع بودن معاوضه یا خرید و فروش خون در فقه که مثل گامت یا جنین از ترکیبات بیولوژیکی بدن می باشند
6) ممنوع بون خرید و فروش و معامله نجاسات در فقه که شامل گامت انسانی نیز می شود
ماهیت حقوقی اهدای گامت و جنین
1) اعراض
2) اذن
3) صلح
4) هبه
5) وکالت
6) قرارداد خصوصی
نتیجه

الف) اهدای گامت و حقوق جزا

مسئله ای که در دیدگاه حقوق جزا مطرح می باشد، این است که آیا تلقیح مصنوعی را می‌توان به عنوان یک عمل مجرمانه تلقی نمود یا خیر؟ ماده (637) قانون مجازات اسلامی مقرر می دارد: هرگاه مرد و زنی که بین آنها علقه  زوجیت نباش، مرتکب عمل منافی عفت، غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکره کننده تعزیر می شود.» مطابق ماده فوق، هر زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد و مرتکب عمل منافی عفت شوند اگر با رضایت طرفین باشد تا نود و نه ضربه شلاق محکوم خواهند شد و در صورت اکره فقط مکره محکوم می شود. حال آیا می توان ادعا کرد که تلقیح مصنوعی اسپرم مرد بیگانه به رحم زن اجنبی از مصادیق اعمال منافی عفت غیر از زنا ذکر شده است، بارزترین مصادیق اعمال منافی عفت غیر از زنا محسوب کنیم، نه مصادیق انحصاری آن. ولی با توجه به ظهور عرفی کلمه «اعمال منافی عفت» خصوصاً با ملاحظه تمثیل قانونگذار از این اعمال، می توان ادعا کرد که مقصود از اعمال منافی عفت غیر از زنا، عبارت است از هر نوع رابطه مستقیم و غیرمشروع بین مرد و زنی که بین آنها علقه زوجیت موجود نباشد. بنابراین، تلقیح مصنوعی مشمول عنوان اعمال منافی عفت نخواهد بود؛ زیرا در تلقیح، هیچ گونه رابطه مستقیم و بدون واسطه بین زن و مرد اجنبی وجود ندارد. اصل تفسیر مضیق مقررات جزایی نیز استدلال فوق را تأیید می نماید؛ زیرا مطابق ماده (2) قانون مجازات اسلامی

«هر فعل یا ترک فعلی که در قانون برای آن مجازات تأمین شده، جرم است.» و چون تلقیح مصنوعی در هیچ یک از متون قانونی به عنوان جرم ذکر نشده یا برای آن مجازات یا اقدامات تأمینی یا تربیی تعیین نگردیده است، به حکم ماده فوق و اصل تفسیر مضیق قوانین جزایی، تلقیح اسپرم مرد بیگانه به رحم زن جرم تلقی نمی شود. ولی از سوی دیگر، طبق ماده (3) آیین دادرسی مدنی، در مورد سکوت و نبودن نص خاص، باید به عرف و عادت مسلم مردم مراجعه نمود و به نظر می رسد که عرف و عادت مسلم فعلی اکثریت مردم ایران، مقررات فقهی و دستورات اسلامی است که جنبه استمرار داشته و الزام وجدانی پیدا کرده است و مطابق شریعت مقدس اسلام و فقه امامیه، همانطور که قبلاً بیان شد، لقاح مصنوعی با منی مرد بیگانه ممنوع است. از این رو می توان گفت ماده (3) قانون آیین دادرسی مدنی نسبت به ماده (2) قانون مجازات اسلامی حاکم است و بدین جهت باید مطابق ماده (3) قانون آیین دادرسی مدنی و با عنایت به عرف فعلی مردم ایران، تلقیح منی مرد بیگانه به رحم زن اجنبی را جرم تلقی کرد و از نظر مجازات نیز به علت اینکه مقدار و نوع آن در قانون و شرع تعیین نشده مطابق ماده 16 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) تعیین مقدار و نوع مجازات به نظر حاکم واگذار شده است؛ که البته این مجازات باید کمتر از مقدار حد باشد. بنابراین، با توجه به مطالب گفته شده در حقوق جزا فقط اهدای اسپرم جرم تلی شده و اهدای تخمک و جنین جرم نیست[1]

ب) قانون مدنی و اهدای جنین

برای حل مشکل زوجین نابارور و تأمین خواسته آنان در 2/4/82 قانون نحوه اهداء جنین به زوجین نابارور به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که در 8/5/1382 مورد تأیید شورای نگهبان واقع شد و در روزنامه رسمی شماره 17033 مورخ 29/5/82 منتشر گردید. این قانون که دارای 5 ماده است در مقایسه با قوانین کشورهای پیشرفته به ویژه قوانین فرانسه بسیار ابتدایی و ناقص است؛ لیکن از لحاظ اینکه مسأله انتقال جنین را تا حدی حل کرده و قواعد و ضوابط تازه ای آورده و تحولی در حقوق ایران ایجاد کرده قابل توجه است. در این قسمت به بررسی این قانون خواهیم پرداخت

قانون نحوه اهدای جنین به زوجین نابارور

ماده1- به موجب این قانون کلیه مراکز تخصصی درمان ناباروری ذیصلاح مجاز خواهند بود با رعایت ضوابط شرعی و شرایط مندرج در این قانون نسبت به انتقال جنین های حاصله از تقلیح خارج از رحم زوج های قانونی و شرعی پس از موافقت کتبی زوجین صاحب جنین به رحم زنانی که پس از ازدواج و انجام اقدامات پزشکی ناباروری آنها (هر یک به تنهایی یا هر دو) به اثبات رسیده اقدام نمایند

ماده2- تقاضای دریافت جنین اهدایی باید مشترکاً از طرف زن و شوهر تنظیم و تسلیم دادگاه شود و دادگاه در صورت احراز شرایط ذیل مجوز دریافت جنین را صادر می کند

الف- زوجین بنا به گواهی معتبر پزشکی، امکان بچه دار شدن نداشته باشند و زوجه استعداد دریافت جنین را داشته باشد

ب- زوجین دارای صلاحیت اخلاقی باشند

ج- هیچ یک از زوجین محجور نباشند

د- هیچ یک از زوجین مبتلا به بیماری های صعب العلاج نباشند

هـ- هیچ یک از زوجین معتاد به مواد مخدر نباشند

و- زوجین بایستی تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند

ماده3- وظایف و تکالیف زوجین اهداء گیرنده جنین و طفل متولد شده از لحاظ نگهداری و تربیت و نفقه و احترام نظیر وظایف و تکالیف اولاد و پدر و مادر است

ماده 4- بررسی صلاحیت زوجین متقاضی در محاکم خانواده، خارج از نوبت و بدون رعایت تشریفات آیین دادرسی مدنی صورت خواهد گرفت و عدم تأیید صلاحیت زوجین قابل تجدید نظر می باشد

ماده 5- آئین نامه اجرایی این قانون ظرف مدت سه ماه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت دادگستری تهیه و به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید


[1] – سید علی علوی قزوینی- تلقیح مصنوعی- انتشارات باشگاه اندیشه-86

فصل اول  : تعاریف و کلیات

ماده1- در این آئین نامه واژه ها و اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می رود

الف- قانون: منظور قانون نحوه اهداء جنین به زوجین نابارور- مصو 1382- است

ب- جنین: نطفه حاصل از تلقیح خارج از رحمی زوج های قانونی و شرعی است که از مرحله باروری تا حداکثر پنج روز خواهد بود. این جنین می تواند به دو صورت تازه و منجمد باشد

پ- اهداء جنین: واگذاری داوطلبانه و رایگان یک یا چند جنین از زوج های واجد شرایط مقرر در قانون و این آئین نامه به مراکز مجاز تخصصی درمان ناباروری برای انتقال به زوج‌های متقاضی دارای شرایط مندرج در قانون

فصل دوم: شرایط اهداء و دریافت جنین

ماده2- زوج های اهداء کننده باید دارای شرایط زیر باشند

الف- علقه و رابطه زوجین قانونی و شرعی

ب- سلامت متعارف جسمی و روانی و ضریب هوشی مناسب

پ- نداشتن اعتیاد به مواد اعتیادآور و روان گردان

ت- مبتلا نبودن به بیماری های صعب العلاج نظیر ایدز، هپاتیت و;

تبصره- مراکز مجاز تخصصی درمان ناباروری مکلفند قبل از دریافت جنین از اهداء کنندگان وجود شرایط مذکور در این ماده را احراز نمایند

ماده3- اهداء جنین باید با موافقت و رضایت کتبی زوج های اهداء کننده در مراکز تخصصی درمان ناباروری با احراز هویت آنان و به صورت کاملاً محرمانه انجام گیرد

ماده4- زوج های متقاضی جنین اهدایی باید واجد شرایط مقرر در ماده (2) قانون باشند

ماده5- رسیدگی به درخواست دریافت جنین اهدایی، در دادگاه صالح و بدون نوبت و بدون رعایت تشریفات آئین دادرسی مدنی به عمل می آید. صدور حکم به رد درخواست و عدم تأیید صلاحیت زوجین قابل تجدیدنظر می باشد

فصل سوم- تکالیف و وظایف مراکز مجاز درمان ناباروری

ماده6- مراکز مجاز تخصصی درمان ناباروری مکلفند نسبت به موارد زیر اقدام نمایند

الف- نگهداری جنین های اهدایی از سوی اهداء کنندگان مسلمان و غیرمسلمان به طور جداگانه و رعایت تناسب دینی و مذهبی زوج های متقاضی با جنین اهدایی در زمان انتقال

ب- دریافت و نگهداری رأی قطعی مرجع قضایی از متقاضی

پ- صدور گواهی و معرفی نامه لازم مبنی بر تأیید سلامت جسمی و روانی برای متقاضیان دریافت جنین طبق مقررات قانون و این آئین نامه

ت- دریافت، نگهداری و انتقال جنین های اهدایی در شرایط کاملاً محرمانه

تبصره: اطلاعات مربوط به جنین های اهدایی جزو اطلاعات به کلی سری طبقه بندی می‌شوند

ماده7- صدور گواهی عدم توانایی باروری و همچنین توانایی زوجه در زمینه دریافت و نگهداری جنین، پس از انجام تست ها و آزمایش های دقیق پزشکی در صلاحیت مراکز مجاز تخصصی درمان ناباروری می باشد

فصل چهارم- شرایط لازم جهت دریافت، نگهداری و انتقال جنین

ماده8- هر یک از مراکز مجاز تخصصی درمان ناباروری می توانند بانک جنین طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دایر نمایند. این بانک مسئول دریافت و نگهداری جنین و انتقال آنها به زوجین نابارور و طبق مقررات مندرج در قانون و این آئین نامه می باشد

ماده9- مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است طبق دستورالعمل های وزارت یاد شده نسبت به دریافت نگهداری و انتقال جنین نظارت دقیق اعمال کند

ماده10- ارائه مدارک و اطلاعات مربوط به اهداء کنندگان و دریافت کنندگان جنین اهدایی تنها با رعایت قوانین مربوط به حفظ و نگهداری اسرار دولتی و به مراجع قضایی صلاحیت دار مجاز می باشد


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 14 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 6:58 ] [ علی ]

[ ]

روستاهاي بدون زمينه توسعه کشاورزي و گردشگري مستعد مهاجرت ساکنان


برای دریافت اینجا کلیک کنید

روستاهاي بدون زمينه توسعه کشاورزي و گردشگري مستعد مهاجرت ساکنان دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد روستاهاي بدون زمينه توسعه کشاورزي و گردشگري مستعد مهاجرت ساکنان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي روستاهاي بدون زمينه توسعه کشاورزي و گردشگري مستعد مهاجرت ساکنان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن روستاهاي بدون زمينه توسعه کشاورزي و گردشگري مستعد مهاجرت ساکنان :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين همايش سراسري کشاورزي و منابع طبيعي پايدار

تعداد صفحات : 6

چکیده مقاله:

فقر و بیکاری دو مشکل عمده نواحی روستایی محسوب می شوند. کشاورزی به تنهایی پاسخگویی درآمد افراد در همه ی روستاها نیست. گردشگری روستایی نیز اگرچه اشتغال زایی در زمینه هایی چون ساخت و ساز، راه اندازی هتل ها و رستوران ها و به طور کلی اماکن تفریحی و ورزشی، مشاوره املاک باغبانی، پیدایش یرایداری، گسترش صنایع دستی، فروشندگی، تاکسی سرویس، کاهش مهاجرت و غیره را به دنبال دارد ولی ممکن همه روستاها مستعد گردشگری نباشد. بنابراین رویکردهای نیل به توسعه روستایی با گذر زمان دچار تغییر و تحول گردیده و به تبع آن نوع نگرش به روستا و اقتصاد روستایی نیز تا حدودی دست خوش تغییر شده است. امروزه به کارگیری روش های نوین برای رسیدن به توسعه روستایی امری اجتناب ناپذیر است، بنابراین ضروری است جهت تضمین درآمد و ایجاد اشتغال، اقدام به متنوع سازی فعالیت های اقتصادی در مناطق روستایی نمود. نوشتار حاضر، که به روش کتابخانه ای- تحلیلی و با استفاده از منابع مکتوب و سایر منابع اینترنتی تدوین شده، تلاش دارد پیامدهای شکل نگرفتن کشاورزی و گردشگری در روستاهای فاقد استعداد لازم در چنین زمینههایی را با تأکید بر پیامدهای عدم تأمین درآمد افراد این روستاها بررسی، و راه کاری را ارائه نماید.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 14 ]

[ يکشنبه 22 اسفند 1395 ] 6:57 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]